انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه
شهریور ۱۶, ۱۳۹۶

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه بزرگ کردن سینه یا همان ماموپلاستی عمل جراحی می باشد که در آن از پروتز جهت تغییر در اندازه سینه و همچنین شکل آن استفاده می شود. پروتز سینه جهت برجسته کردن سینه یا حجم دادن به سینه هایی که بر اثر کاهش وزن و بارداری یا افزایش سن حجم کمی پیدا کرده اند استفاده می شود.
از این روش می توان جهت اصلاح تقارن سینه و ترمیم بعداز سرطان سینه استفاده کرد. معمولا جراح به بیمار پیشنهاد می کند علاوه بر بزرگ کردن سینه، لیفت سینه یا همان ماستوپکسی را انجام دهد.

انواع پروتز سینه

سرطان سینه یکی از بیماری های شایعی می باشد که در خانم ها وجود دارد. خانم هایی که مجور به برداشتن سینه های خود هستند، جراحی بازسازی سینه نه فقط موجب بازگشت زیبایی در خانم ها می شود بلکه اعتماد به نفس آن ها را نیز زیاد می کند.
بازسازی سینه برای افرادی که به دلیل سرطان سینه های خود را ازدست داده اند به بیمار کمک می کند تا به سرطان خود غلبه کنند.

انواع پروتز سینه

پروتز سینه 3 نوع دارد که شامل : پروتز سینه سیلیکونی و پروتز سینه آب نمکی یا سالین و ژل شکل دهنده .

پروتز سینه آب نمکی :

این پروتز ها گرد هستند. از آب نمک استریل یعنی محلولی که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد پر می شوند. این نوع پروتز در صورتی که دچار پارگی شوند تخت و صاف می شوند و مایع درون آن جذب بدن می شود. افراد بالای 18 سال می توانند از این نوع استفاده کنند.

پروتز های سیلیکونی

این پروتز ها گرد هستند و از ژل چسبنده و با ظاهر طبیعی پر می شوند، این نوع باعث ناراحتی برای بیمار ایجاد نمی کند.  افراد بالای 22 سال می توانند از این نوع پروتز استفاده کنند.

ژل شکل دهنده

این نوع پروتز ها از سیلیکون با قدرت چسبندگی بسیار بالا ساخته می شوند که شکل آن با آناتومی بدن سازگار است. این پروتز ها موجب می شود تا بهبودی زود تر صورت گیرد. افرادی که بیش از 22 سال سن دارند می توانند از این نوع پروتز استفاده کنند.

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )