مقالات تازه

اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶

نتایج حاصل از لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی جدید و موثر برای رسیدن به تناسب اندام می باشد که نتایج قابل توجهی به جای خواهد گذاشت . نتایج حاصل از لیپوماتیک بسیار مطلوب خواهد بود و رضایت بیماران را به دنبال خواهد داشت . پس از انجام لیپوماتیک در سطح پوست ناهمواری ایجاد نمی شود و پوست بسیار یکنواخت خواهد بود اما پس از استفاده از روش های قدیمی تر نظیر لیپوساکشن  ، چربی ها در زیر پوست به صورت گلوله مانند قابل لمس بودند .

نتایج حاصل از لیپوماتیک

در صورتی که افراد دچار افتادگی شدید پوستی نباشند پس از انجام لیپوماتیک نیازی به انجام جراحی مجدد نخواهند داشت زیرا لیپوماتیک از شل شدگی و افتادگی پوست جلوگیری خواهد کرد . در ضمن میزان برش مورد نیاز برای لیپوماتیک محدود تر بوده و همچنین احتیاجی به جابجا کردن ناحیه ی ناف نیست . احتمال بروز عفونت پس از لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش ها خیلی کمتر است . به علاوه کوفتگی و خستگی ناشی از لیپوماتیک در مقایسه با روش های دیگر خیلی کمتر خواهد بود . تا کنون در لیپوماتیک بروز آمبولی چربی گزارش نشده و حتی می توان گفت امکان آمبولی چربی در این روش وجود ندارد . استفاده از بی حسی موضعی برای انجام لیپوماتیک کفایت می کند اما در سایر روش ها نظی

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶

پرسش و پاسخ لیپولیز

پرسش و پاسخ لیپولیز ، دکتر حمید رضوانی :

چه کسانی مناسب ترین افراد جهت عمل لیپولیز ، اولتراسونیک ، لیپوماتیک ، بادی جت و لیپوست می باشند ؟

 • افرادی که تجمع موضعی چربی به میزان کم در نواحی خاص داشته باشند .
 • وزن کمتر از 90 کیلوگرم داشته باشند .
 • عدم وجود بیماری های زمینه ای نظیر دیابت ، فشار خون ، بیماری های قلبی و …
 • عدم وجود سن بالا ( بالای 60 سال )
 • عدم وجود بیماری های خونریزی دهنده ( اختلالات انعقادی همانند هموفیلی و… )
 • چربی های مقاوم به رژیم و کاهش وزن
 • وجود پوست با قدرت ارتجاعی بالا ( عدم وجود شلی پوست )
 • عدم وجود ترک ( استریا ) در پوست
 • عدم وجود افتادگی پوستی
 • وجود ثبات وزن در حداقل 6 ماه گذشته 

برای عمل فوق چه ملاحظاتی را باید در نظر گرفت :

این کار جهت حصول بهترین نتیجه نیازمند حضور تیمی مجرب در اتاق عمل و بخش جراحی از جمله متخصص بیهوشی

ارسال شده در آموزش, مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
فروردین ۳۱, ۱۳۹۶

تناسب اندام با دستگاه بادیجت

می توان گفت تناسب اندام با دستگاه بادیجت یکی از بهترین روش ها برای خرد کردن بافت های چربی به شمار می آید که باعث می شود بتوان چربی ها را به آسانی از بدن تخلیه کرد . عمل بادیجت عملی سرپایی به حساب می آید که به طور معمول در کلینیک با استفاده از بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود . امروزه برای خرد کردن چربی ها از روش های متنوعی استفاده می شود . برای مثال در لیزر لیپولیز به منظور لیز کردن چربی ها از انرژی لیزر استفاده می شود و یا اینکه در عمل لیپوماتیک جهت خرد کردن چربی ها امواج رادیوفرکوئنسی مورد استفاده قرار می گیرند .  

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , , ,
فروردین ۳۰, ۱۳۹۶

توصیه های بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی نوین برای لاغری محسوب می شود که نتایج چشمگیری را به دنبال خواهد داشت . توصیه های پس از لیپوماتیک از مسائل مهمی ب شمار می آیند که حتما باید برای کسب نتایج مطلوب تر به آن ها توجه شود . توصیه های بعد از لیپوماتیک شامل موارد زیر می باشند .

توصیه های بعد از لیپوماتیک

رژیم غذایی :

در صورتی که از بی حسی موضعی برای انجام لیپوماتیک استفاده شده باشد ، بیمار سریعا می تواند از رژیم غذایی معمول خود استفاده نماید .

پوشیدن گن های فشاری :

افرادی که تحت عمل لیپوماتیک قرار می گیرند بایستی پس از لیپوماتیک ، به منظور تخلیه ی ترشحات و خونابه ها و همچنین برای فرم دهی بهتر ، از گن های فشاری استفاده کنند . بیماران حتما باید توجه داشته باشند که تنها در زمان استحمام اجازه دارند که گن ها را از تن دربیاو

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
فروردین ۲۹, ۱۳۹۶

 تکنیک لیپولیز اولتراسونیک

لیپولیز لیزری ، از روش های نوین و کم عوارض در درمان و رفع چاقی موضعی ، با کمک تخریب چربی و تبدیل نمودن بافت چربی به مایع می باشد ، نام دیگر این روش تکنیک لیپولیز اولتراسونیک می باشد .

تکنیک لیپولیز اولتراسونیک

در تکنیک لیپولیز اولتراسونیک تنها پوست شل و افتاده نمی شود ، بلکه موجب سفت تر شدن آن نیز خواهد شد . در لیپوساکشن اولتراسونیک نیز توسط امواج اولتراسوند بافت چربی تخریب شده و به حالت مایع در می آید ، اما پوست در ابتدا شل و افتاده می شود ، که برتری تکنیک لیپولیز اولتراسونیک به لیپوساکشن اولتراسونیک به دلیل عدم افتادگی پوست است .

مزایای تکنیک لیپولیز اولتراسونیک

 • با ت

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
فروردین ۲۹, ۱۳۹۶

آب کردن چربی ها با لیزرلیپولیز

روش آب کردن چربی ها با لیزرلیپولیز یک روش کم تهاجمی محسوب می شود که با کمک انرژی گرما علاوه بر آب کردن چربی ها منجر به سفت شدن پوست نیز می شود .

آب کردن چربی ها با لیزرلیپولیز

روش آب کردن چربی ها با لیزرلیپولیز را در چه نقاطی از بدن می توان به کار برد ؟

نواحی بدن که چربی ها به صورت موضعی رسوب پیدا کرده اند را می توان با استفاده از این روش درمان نمود .  سینه ی آقایان ، شکم ، پهلو ، ران ها ، غبغب  و … از نقاط مناسب جهت آب کردن چربی ها با لیزرلیپولیز به شمار می آیند .

مزایای لیزرلیپولیز :

 • با بکارگیری روش آب کردن چربی ها با لیزرلیپولیز ، در مقایسه با لیپوساکشن درد و تورم کمتری ایجاد خواهد شد و مهم تر از آن این است که پس از لیزرلیپولیز بر روی سطح پوست ناهمواری ایجاد نشده و نتایج ایده آلی ب

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
فروردین ۲۴, ۱۳۹۶

سوالات متداول جراحی لیفت سینه

در این مقاله قصد داریم سوالات متداول جراحی لیفت سینه را مطرح کنیم تا افرادی که قصد انجام جراحی لیفت سینه دارند با شناخت بیشتری اقدام به انجام این جراحی نمایند .

سوالات متداول جراحی لیفت سینه

 • طی جراحی لیفت سینه چه اقداماتی انجام می شود ؟

روش های متفاوتی برای انجام این عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرند به طور مثال در ابتدا خط برشی ایجاد می گردد و سپس سینه بالا کشیده شده و فرم سینه تغییر داده می شود و درنهایت پوست اضافی موجود برداشته می شود .

 • نتایج حاصل از جراحی لیفت سینه پس از چه مدت زمانی قابل مشاهده خواهد بود ؟

بلافاصله پس از جراحی لیفت سینه ، نتایج حاصل از جراحی قابل مشاهده می باشد و یا اینکه پس از گذشت چندین ماه حاصل می گردد .

 • آیا پس از انجام عمل جراحی لیفت سینه ، باردار شدن امکان پذیر است ؟

انجام جراحی لیفت سینه منجر به بروز اختلالاتی در سینه نخواهد شد و باردار شدن امکان پذیر می باشد اما توصیه می شود افراد پس از سپری

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
فروردین ۸, ۱۳۹۶

سوالات متداول در کرایولیپولیز

معمولاً پیش از انجام هر نوع عمل جراحی ، پرسش هایی در رابطه با آن عمل در ذهن فرد مطرح خواهد شد . کرایولیپولیز از تکنیک های نوین حذف چربی اضافی بدن و پیکر تراشی می باشد . در ادامه این مقاله به شرح تعدادی از سوالات متداول در کرایولیپولیز می پردازیم .

سوالات متداول در کرایولیپولیز

نتیجه حاصل از کرایولیپولیز تا چه زمان باقی می ماند ؟ در صورتی که فرد ، بعد از انجام کرایولیپولیز ، رژیم غذایی مناسبی را برگزیند ، اثر عمل ، دائمی خواهد بود ، زیرا سلول های چربی در طی فرایند کرایولیپولیز فریز و توسط دستگاه لنفاوی از بدن خارج می گردد . بهترین کاندید برای انجام کرایولیپولیز کدام افراد هستند ؟ کسانی که دربدن شان چربی های موضعی دارند و با برداشتن آن به تناسب ان

ارسال شده در دسته‌بندی نشده, مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: ,
فروردین ۶, ۱۳۹۶

مزایای کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یک تکنیک نوین با هدف از بین بردن همیشگی چربی های موضعی ، با کمک انجماد چربی می باشد ، که در آن سلول های چربی تحت دمای پایین می شکنند . در این جا به شرح مزایای کرایولیپولیز می پردازیم  . مزایای کرایولیپولیزمزایای کرایولیپولیز

 • یک دوره کامل درمانی سه تا پنج جلسه زمان می برد
 • تاثیر مثبت این روش به اثبات رسیده است .
 • در یک جلسه امکان حذف چربی چند ناحیه وجود دارد .
 • قادر خواهید بود با کرایولیپولیز ، دقیقاً اندام مورد نظر تان را لاغر نمایید .
 • با یک روش سریع و سالم به تناسب اندام خواهید رسید .
 • یک تا یک ماه و نیم پس از جلسه ی اول درمان ، نتیجه ی حاصل از آن به میزان قابل توجهی قابل مشاهده است .
 • پس از انجام کرایولیپولیز ، نیازی به استراحت مطلق و مرخصی از محل کار تان نداردید .
 • بهبودی کیفیت پوست را به همراه دارد .
 • یکی از مهم ترین مزایای کرایولیپولیز ، درمان بدون هیچ گونه دردی است .

ارسال شده در مقاله توسط دکتر حمید رضوانی | برچسب: ,
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز ، پیشرفتی غافلگیر کننده در زمینه پیکرتراشی است ، که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا  (FDA ) رسیده است . کرایولیپولیز یک تکنیک غیر تهاجمی می باشد ، که در طی فرایند آن سلول های چربی اندام مورد نظر را حذف نموده و نتیجه ی آن برای کاهش حجم چربی ، بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

کرایولیپولیز

وجه تمایز کرایولیپولیز از سایر تکنیک های پیکر تراشی ، بهره گیری از سرما در این تکنیک است . در ضمن روشی غیر تهاجمی به حساب می آید .

روش کرایولیپولیز :

در این روش ، ابتدا به اندام مورد نظر تا عمق نهایتاً دو سانتی متر گرما می دهیم ، تا تری گلیسریدهایی که در بافت چربی وجود دارد ، تبدیل به کریستال بشود ، این عمل باعث می شود تا گلبول های سفید ، سلول های چربی را به عنوان یک جسم خارجی شناسایی و هضم کنند ، سپس سرما را به همراه فشار منفی وکیوم و خلا به منظور حذف بافت چربی ، به کار می بریم .

مزایای کرا