مقالات تازه

بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

موارد استفاده لیپوماتیک

روش لیپوماتیک جدیدترین روش لاغری و تناسب اندام به شمار می آید . لیپوماتیک روشی بی خطر و موثر برای برداشت چربی های نواحی مختلف بدن است . با استفاده از این روش ، حرکات ارتعاشی توسط کانولا در زیر پوست ایجاد می شوند که منجر به شکسته شدن اتصالات سلول های چربی خواهد شد . سپس این چربی ها را می توان از بدن تخلیه نمود و به نتایج ایده آلی دست یافت . در ذیل در رابطه با موارد استفاده لیپوماتیک توضیحاتی ارائه می کنیم .

موارد استفاده لیپوماتیک

در شیوه ی لیپوماتیک دیگر از لیپوساکشن سنتی استفاده نمی شود که درنتیجه به بافت های بدن آسیبی وارد نخواهد شد . دستگاه

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
دی ۹, ۱۳۹۵

لیپوماتیک سینه آقایان

بزرگ شدن سینه ی آقایان با عنوان ژنیکوماستی شناخته می شود که معمولا از تغییرات هورمونی دوران بلوغ ناشی می شود . در اغلب مردان رشد سینه در دوران بلوغ موقتی است اما در بعضی از آن ها دائمی می باشد . افزایش وزن نیز در ادامه رشد سینه در آقایان تاثیر گذار است .نحوه ی لیپوماتیک سینه آقایان را ذیل شرح می دهیم . لیپوماتیک سینه آقایان یا جراحی ژنیکوماستی موجب بهبود ظاهر سینه آقایان با برداشتن بافت های سینه و بافت نرم همراه که ظاهری نامطلوب به وجود آورده ، می شود و به صورت زیر انجام می شود .

 • برداشتن بافت غده ای سینه (ژنیکوماستی)
 • برداشتن بافت های چربی سینه (لیپوماستیا)
 • در صورت نیاز ، برداشتن پوست اضافی
 • بالا بردن یا کوچک نمودن نوک سینه

کاندیدای لیپوماتیک سینه در آقایان :

در صورتی که آقایان بر اثر رشد بافت های غده ای یا انباشت چربی ، دارای سینه های بزرگی باشند به جراحی ژنیکوماستی نیاز پیدا می کنند . بیمارانی که دارای شرایط زیر می باشند می توانند از این عمل استفاده کنند :

 • مردانی که دارای بافت سینه اضافی زیر نوک سینه می باشند .
 • مردانی که دارای بافت سینه یا بافت چرب اضافی هستند ، بد

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
دی ۸, ۱۳۹۵

زمان استفاده گن پس از لیپوماتیک

مراقبت های پس از انجام لیپوماتیک به مراتب نقش بسیار جدی در تعیین نتیجه عمل و  همچنین رضایتمندی بیماران خواهد داشت . میتوان گفت همانگونه که لیپوماتیک در کاهش وزن و تناسب اندام بسیار موثر میباشد ، مراقبت های پس از انجام لیپوماتیک از درجه ی اهمیت بیشتری برخوردار است . گن یکی از مواردی است  که در نتیجه پس از عمل لیپوماتیک تاثیر بسزایی دارد . در ادامه به بررسی ” زمان استفاده گن پس از لیپوماتیک ” خواهیم پرداخت  .

زمان استفاده گن پس از لیپوماتیک

  به طور کلی نظر اکثر متخصصان زیبایی این میباشد که هرچه ناراحتی در زمان پوشیدن گن بیشتر با

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: ,
دی ۵, ۱۳۹۵

شرایط لازم انجام لیپوماتیک

به طور کلی مشکل چاقی و اضافه وزن امروزه در اکثر کشورها وجود دارد . در این میان تعدادی از این افراد نتوانسته اند با رعایت رژیم غذایی و ورزش به چربی های اضافه ای که در بعضی از ناحیه های بدنشان انباشته شده است غلبه کنند ، بنابراین متخصص زیبایی به اشخاصی که شرایط لازم انجام لیپوماتیک را دارا میباشند توصیه می نمایید که از روش های که برای از بین بردن و تخلیه چربی بدن وجود دارند بهره ببرند که یکی از این روش ها لیپوماتیک می باشد .

شرایط لازم انجام لیپوماتیک

روش لیپوماتیک جهت حذف و از بین بردن چربی های اضافه بدن مورد استفاده قرار میگیرد . با استفاده از روش لیپوماتیک می توان چربی های نقاط بدن که در زیر ذکر شده است را از بین برد :

 • نقاط ران
 • شکم

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
دی ۳, ۱۳۹۵

تزريق چربی در بافت سینه

عمل تزريق چربی در بافت سینه ها به بیش از یک قرن نیز بر می گردد . این روش به علت  اینکه در بحث رادیو لوژیک ( ماموگرافی ) تفسیر و تشخیص آن با سرطان سینه اشتباه گرفته میشد ، به طور کلی سالها منع شده بود و مورد استفاده قرار نمیگرفت  .  ولی امروزه متخصصان رادیولوژی به خوبی قادر هستند که تغییرات ایجاد شده در ماموگرافی را به شکل کامل و قطعی تشخیص دهند به عبارت دیگر ، ماموگرافی بعد از تزریق چربی به سینه را از مامو گرافی یک سرطان سینه تشخیص دهند . بنابراین استفاده از  روش تزريق چربی در بافت سینه، بجای پروتز که جسم خارجی به حساب می آید در حجیم کردن سینه ها از محبوبیت روز افزونی برخوردار گشته است .

تزريق چربی در بافت سینه

کاربرد تزريق چربی در بافت سینه :

میتوان از روش تزريق چربی در بافت سینه در موارد بسیار زیادی از نقایص سینه استفاده نمود . به طور مثال جهت : بزرگ کردن حجم سینه های کوچک – اصلاح نقایص مادر زادی سینه – اصلاح چین وچروک های ایجاد شده در سینه ها که به دلیل بالا رفتن سن ایجاد میشود و  یا استفاده از پروتز ها و اصلاح حجم سینه پس از خارج کردن پروتز به هر دلی

آذر ۲۹, ۱۳۹۵

ماموپلاستی و شیردهی

به عمل زیبایی سینه ماموپلاستی گفته می شود که جهت کوچک کردن سینه بانوان و قرینه کردن سینه ها در خانم ها مورد استفاده قرار میگیرد . در این مقاله به بررسی موضوع ” ماموپلاستی و شیردهی ” خواهیم پرداخت .

ماموپلاستی و شیردهی

جراحی ماموپلاستی ( جراحی کوچک کردن سینه ) نوعی جراحی پلاستیک محسوب می شود ، این جراحی به سه روش زیر انجام میگردد .

 • با برش بزرگ (دور هاله سینه، خط وسط و زیر سینه، برش لنگری)
 • با برش کوچک (دور هاله سینه و خط وسط، برش سوراخ کلید)
 • با برش بزرگ و با برداشتن سر سینه و پیوند مجدد آن

به طور کلی تفاوت روش ماموپلاستی ( جراحی کوچک کردن سینه ) در برش هایی میباشد که در سطح سینه انجام میگیرد.  

ماموپلاستی با برش بزرگ ( ماموپلاستی و شیردهی ) :

در روش ماموپلاستی با برش بزرگ بین دور هاله سینه ، خط وسط و زیر سینه یک برش لنگری داده می شود که به آن ماموپلاستی جراحی با برش بزرگ گفته میشود . این روش مناسب است برای  سینه های بسیار بزرگ که از هر

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , , ,
آذر ۲۸, ۱۳۹۵

سوالات متداول بادی جت

امروزه روش های متعددی جهت انجام جراحی لاغری وجود دارد ، به همین دلیل اغلب اشخاصی که تصمیم خواهند گرفت یکی از این روش ها را برای جراحی لاغری انتخاب نمایند ؛ لازم است ابتدا در مورد روش جراحی ، نکات قبل و بعد از جراحی و همچنین مهارت پزشک متخصص تحقیق و پرس و جو نمایند و همچنین نزد چندین پزشک متخصص جهت انجام مشاوره مراجعه نمایند . به طور کلی در هر یک از روش ها موجود برای شخص سوال های متفاوتی مطرح خواهد شد . در ادامه سوالات متداول بادی جت را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

سوالات متداول بادی جت

آیا همانند سایر روش ها خونریزی و یا عفونت در بادی جت وجود خواهد داشت ؟ خیر . خوشبختانه باید گفت در روش لاغری با بادی جت به علت استفاده از فشار آب جهت جداسازی سلول های چربی از یکدیگر خونریزی وجود نخواهد داشت و به علاوه این امر باعث خواهد شد که تورم و کوفتگی پس از جراحی به حداقل خود برسد .   آیا دوره نقاهت جراحی بادی جت طولانی خواد بود ؟ خیر . در روش بادی جت به علت کاهش عوارض جراحی نسبت به روش های قدیمی تر ، دوره نقاهت کمتری وجود دارد و فرد پس از سپر

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
آذر ۲۵, ۱۳۹۵

پروتز سینه و شیردهی

برای انجام عمل پروتز سینه اغلب زمانی تصمیم گرفته میشود که خانم ها در سینه های خود شل بودن و یا کوچک بودن بافت سینه را مشاهده میکنند ، همین امر باعث میشود جهت درمان موارد گفته شده تصمیماتی نیز گرفته شود . روش پروتز سینه جهت بزرگ کردن سینه از بهترین روش هایی است که مورد استفاده نیز قرار میگیرد و سبب سفت شدن و شکل گیری بافت سینه خواهد شد ، به علاوه  سبب می شود تا سینه کمی حجم بگیرد و فرم و شکل ظاهری زیباتری داشته باشد . در ادامه موضوع ” پروتز سینه و شیردهی ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

پروتز سینه و شیردهی

انواع پروتز سینه :

پروتز سینه انواع مختلفی دارد از جمله پروتز سیلیکونی و پروتز آب نمکی که نحوه استفاده از هر یک بسته به نوع مشکل موجود در بافت سینه خواهد داشت که پزشک جراح میتواند استفاده کند  .

پروتز سینه و شیردهی :

به طور کلی اغلب جهت انجام پروتز سینه ممنوعیت سنی وجود نخواهد داشت  اما در اکثر اوقات توصیه میگردد که فرد تصمیم گیرنده برای

آذر ۲۴, ۱۳۹۵

بادی جت

در دنياى پزشکى پس از ورود روش بادى جت تحول عظيمى در راستای اصلاح و برداشتن چربي هاى موضعى و به علاوه تزريق چربى در ناحیه های مختلف بدن نیز به وجود آمد . اغلب افرادى که تمايل به تزريق چربى جهت حجم دهى و اصلاح فرم سينه ها و باسن خود دارند ، همواره با اين دغدغه روبرو هستند که بهترين و مناسب ترین روش برای تزریق چربی چه میباشد و چربى تزريق شده چه مقدار ماندگارى خواهد داشت؟ برای یافتن جواب این سوال بايد توجه کرد که مهمترين نکته در ماندگارى و کيفيت کار انجام شده ميزان زنده بودن سلولهاى چربى مهم میباشد . از آنجا که در روش هاى مشابه اکثر سلولهاى چربى از بين مي رود در نتيجه ماندگارى تزريق کم خواهد بود . در ادامه به بررسی موضوع بادی جت خواهیم پرداخت .

بادی جت

 

بادی جت ( پیکرتراشی) :

یکی از محاسن بزرگ بادی جت ، عدم آسیب پذیری سلول های بنیادی چربی میباشد که همزمان با خروج سلولهای چربی خارج می شوند .  بادی جت باعث آسیب عروق و اعصاب نخواهد شد و پس از عمل ، اسکار برجای نخواهد ماند ،  اما احتمال اینکه فیبروز واکنش اندکی ایجادنماید وجود خواهد داشت . به دلیل اینکه سلول های چربی شکننده میباشند ، نباید پس از تزریق چربی جهت فرم دادن نواحی فشار بیشتری روی حجم تزریق وارد

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

لیپوماتیک باسن

شکل ظاهری هر فردی از به هم پیوستن اجزاء مختلفی نیز تشکیل شده است . اجزاء بدن نسبت به یکدیگر دارای تقارن و سایز مناسب نیز می باشند ، به طور کلی اگر یکی از این اجزاء دچار چاقی یا لاغری بیش از حد شود میتواند باعث به هم خوردن تناسب اندام فرد شود و همچنین خلل در زیبایی اندام فرد بوجود خواهد آمد . در مواقعی امکان دارد فرد به شکل کلی دچار چاقی شود ، که در این صورت نوع چاقی برای فرد باز هم قابل تحمل تر میباشد . ولی در بعضی از مواقع به علت های متفاوت ممکن است که فقط ناحیه هایی از بدن افراد چربی را در خود جمع کنند و در نهایت به مرور زمان شکل ظاهری بدی را به نمایش بگذارند . در ادامه موضوع ” لیپوماتیک باسن ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

لیپوماتیک باسن

اغلب ناحیه باسن یکی از قسمت هایی میباشد که در افراد به شکل موضعی دچار چاقی می شود و تجمع چربی در آن ناحیه بیشتر خواهد بود .به طور کلی ناحیه باسن تاثیر فراوانی در زیبایی اندام و همچنین نحوه لباس پوشیدن افراد دارد . چربی تجمع یافته در این ناحیه بیشتر از هورمون های استروژن که توسط بیضه در آقایان و تخمدان ها در خانم ها تولید می شود ، ناشی خواهد شد . زیرا وظیفه  این هورمونها تنظیم چربی و شکل دهی و فرم دهی به این ناحیه ه

ارسال شده در مقاله توسط drrezvani1 | برچسب: , ,