اقدامات قبل از عمل لیپولیز

لیزرلیپولیز به معنای شکسته شدن و تجزیه شدن چربی ها می باشد . این روش به منظور رفع چاقی های موضعی به کار گرفته می شود .  لیزر لیپولیز به صورت سرپایی بافت های چربی زیر پوست را از بین می برد . طبق تحقیقات انجام شده نیز مشخص شده است که پس از لیزرلیپولیز چندان دردی ایجاد نمی شود . ماده ای که در لیزر لیپولیز در ناحیه مورد نظر تزریق می شود موجب می شود که کاهش وزن پس از چند روز نیز ادامه پیدا کند . لیزرلیپولیز شیوه ای ملایم و کم تهاجمی است که موجب رفع چربی های زیادی از بدن می شود . در ذیل اقدامات قبل از عمل لیپولیز را شرح می دهیم .

اقدامات قبل از عمل لیپولیز

اقدامات قبل از عمل لیپولیز شامل چه مواردی می شوند ؟

  • مصرف سیگار موجب تاخیر در روند بهبود پس از لیزرلیپولیز خواهد شد لذا تقریبا از دو هفته قبل از انجام عمل لیپولیز ، باید مصرف سیگار قطع شود . این امر تاثیرات مثبتی بر روی کوتاه تر شدن دوره ی نقاهت بعد از عمل می گذارد .
  • استفاده از دارو هایی همانند دارو های رقیق کننده ی خون همچون آسپرین ، فراورده های امگا3 ، ویتامین E نیز باید از از یک هفته قبل از عمل قطع شود .
  • شب قبل از عمل لیپولیز باید حداقل 8 ساعت خواب راحت داشته باشید به این منظور می توانید دوش آب گرم داشته باشید و یک آرام بخش مصرف کنید .
  • با این حال که لیپولیز عملی سرپایی است اما انجام آزمایشاتی همانند آزمایش ساده ی خون قبل از عمل توصیه می شود .
  • اگرچه عمل لیپولیز یک عمل سرپایی به شمار می آید ولی باید مانند اعمال جراحی دیگر در مراکز جراحی محدود یا کلینیک های مجهز به اتاق عمل و با رعایت شرایط بهینه انجام شود .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )

دکتر حمید رضوانی