تزريق چربی در بافت سینه

تزريق چربی در بافت سینه
دسامبر 23, 2016

تزريق چربی در بافت سینه

عمل تزريق چربی در بافت سینه ها به بیش از یک قرن نیز بر می گردد . این روش به علت  اینکه در بحث رادیو لوژیک ( ماموگرافی ) تفسیر و تشخیص آن با سرطان سینه اشتباه گرفته میشد ، به طور کلی سالها منع شده بود و مورد استفاده قرار نمیگرفت  .  ولی امروزه متخصصان رادیولوژی به خوبی قادر هستند که تغییرات ایجاد شده در ماموگرافی را به شکل کامل و قطعی تشخیص دهند به عبارت دیگر ، ماموگرافی بعد از تزریق چربی به سینه را از مامو گرافی یک سرطان سینه تشخیص دهند . بنابراین استفاده از  روش تزريق چربی در بافت سینه ، بجای پروتز که جسم خارجی به حساب می آید در حجیم کردن سینه ها از محبوبیت روز افزونی برخوردار گشته است .

تزريق چربی در بافت سینه

کاربرد تزريق چربی در بافت سینه :

میتوان از روش تزريق چربی در بافت سینه در موارد بسیار زیادی برای رفع نقایص سینه استفاده نمود . به طور مثال جهت : بزرگ کردن حجم سینه های کوچک – اصلاح نقایص مادر زادی سینه – اصلاح چین وچروک های ایجاد شده در سینه ها که به دلیل بالا رفتن سن ایجاد میشود و  یا استفاده از پروتز ها و اصلاح حجم سینه پس از خارج کردن پروتز سینه به هر دلیل که برای شخص وجود داشته باشد .

 

سن انجام تزريق چربی در بافت سینه :

برای این روش محدودیت سنی وجود نخواهد داشت . ولی این روش در اغلب موارد در خانم هایی دیده میشود که بین سنین 25 تا 55 سال به علت زایمان های متعدد ، تصمیم دارند شکل سینه هایشان ظاهر طبیعی تری نیز داشته باشد 0 لازم به ذکر است که در این روش افزایش حجم سینه ها معمولا یک سایز خواهد بود .

 

نحوه عمل :

عمل تزريق چربی سینه را می توان با بیحسی موضعی نیز انجام داد  . ناحیه های مورد نظر جهت برداشتن چربی ها عموما شکم یا باسن میباشد . چربی های اضافه این نواحی به وسیله ی کانولای خاصی برداشته میشود و سپس بعد از انجام تکنیک های خاص صاف شدن مواد زائد و ذرات خون و سرم توسط سانتریفوژ چربی صاف میگردد و از طریق سرنگ های کم حجم و کانول های بسیار ظریف به داخل سینه و عضله تزریق میگردد ، نتیجه این فعالیت  قوام مناسب در سینه خواهد بود .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )

دکتر حمید رضوانی

ثبت نام
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات