تزريق چربی در بافت سینه

عمل تزريق چربی در بافت سینه ها به بیش از یک قرن نیز بر می گردد . این روش به علت  اینکه در بحث رادیو لوژیک ( ماموگرافی ) تفسیر و تشخیص آن با سرطان سینه اشتباه گرفته میشد ، به طور کلی سالها منع شده بود و مورد استفاده قرار نمیگرفت  .  ولی امروزه متخصصان رادیولوژی به خوبی قادر هستند که تغییرات ایجاد شده در ماموگرافی را به شکل کامل و قطعی تشخیص دهند به عبارت دیگر ، ماموگرافی بعد از تزریق چربی به سینه را از مامو گرافی یک سرطان سینه تشخیص دهند . بنابراین استفاده از  روش تزريق چربی در بافت سینه ، بجای پروتز که جسم خارجی به حساب می آید در حجیم کردن سینه ها از محبوبیت روز افزونی برخوردار گشته است .

تزريق چربی در بافت سینه

کاربرد تزريق چربی در بافت سینه :

میتوان از روش تزريق چربی در بافت سینه در موارد بسیار زیادی برای رفع نقایص سینه استفاده نمود . به طور مثال جهت : بزرگ کردن حجم سینه های کوچک – اصلاح نقایص مادر زادی سینه – اصلاح چین وچروک های ایجاد شده در سینه ها که به دلیل بالا رفتن سن ایجاد میشود و  یا استفاده از پروتز ها و اصلاح حجم سینه پس از خارج کردن پروتز سینه به هر دلیل که برای شخص وجود داشته باشد .

 

سن انجام تزريق چربی در بافت سینه :

برای این روش محدودیت سنی وجود نخواهد داشت . ولی این روش در اغلب موارد در خانم هایی دیده میشود که بین سنین 25 تا 55 سال به علت زایمان های متعدد ، تصمیم دارند شکل سینه هایشان ظاهر طبیعی تری نیز داشته باشد 0 لازم به ذکر است که در این روش افزایش حجم سینه ها معمولا یک سایز خواهد بود .

 

نحوه عمل :

عمل تزريق چربی سینه را می توان با بیحسی موضعی نیز انجام داد  . ناحیه های مورد نظر جهت برداشتن چربی ها عموما شکم یا باسن میباشد . چربی های اضافه این نواحی به وسیله ی کانولای خاصی برداشته میشود و سپس بعد از انجام تکنیک های خاص صاف شدن مواد زائد و ذرات خون و سرم توسط سانتریفوژ چربی صاف میگردد و از طریق سرنگ های کم حجم و کانول های بسیار ظریف به داخل سینه و عضله تزریق میگردد ، نتیجه این فعالیت  قوام مناسب در سینه خواهد بود .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )

دکتر حمید رضوانی