تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک : برای خارج کردن چربی ها و ایجاد اندامی متناسب روش های مختلفی مانند استفاده از امواج اولتراسونیک و لیزر لیپولیز وجود دارد.

لیپولیز : روشی لیزری است که بافت های چربی با حرارت بالایی ذوب می شوند و بعد از خارج شدن از بدن به دلیل حرارتی که دیده اند قابل استفاده نمی باشند.

لیپوماتیک : نوعی پیکر تراشی به منظور بهبود وضعیت ظاهری و ایجاد سایز متناسب می باشد.

بافت های چربی بدون هیچ حرارتی با امواج اولتراسونیک ذوب می شوند و به دلیل اینکه حرارتی به بافت چربی وارد نشده چربی ها نمی سوزند و با وجود مایع بودن قابلیت تزریق در قسمت های مختلف را خواهند داشت.

خطر سوختگی در روش لیپوماتیک هم وجود نخواهد داشت.

چربی های خارج شده به منظور برطرف کردن چین و چروک ها و خطوط خنده و خطوط پیشانی قابل استفاده می باشد.

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

لیپوماتیک یا لیپولیز

لیزر لیپولیز یا عمل لیپوماتیک باید توسط پزشک باتجربه و آموزش دیده در این زمینه انجام شود تا نتایج مطلوب و بدون عارضه احتمالی را ایجاد نماید.

به طور کلی روش لیپوماتیک به دلیل پایین بودن میزان خونریزی و عدم سوختگی روشی بسیار ایمن تر نسبت به لیپولیز می باشد.

قابل ذکر است افرادی که دارای فشار خون بالا یا بیماری های قلبی و عروقی هستند قبل از انجام لیپوماتیک باید پزشک خود را مطلع سازند و با متخصص قلب هم مشورت نمایند تا عملکرد موفق و ایمن را به همراه داشته باشند.

افراد دیابتی هم عمل لیپوماتیک را باید تحت نظر متخصص غدد انجام دهند درست است که کم شدن توده و حجم چربی در بدن افراد دیابتی موجب کاهش مقاومت به انسولین خواهد شد و وضعیت سلامت آنها را نیز بهتر خواهد کرد.

در عمل لیپوماتیک میزان ایجاد آمبولی سلولهای چربی خیلی کم خواهد بود به دلیل اینکه بافت چربی به وسیله امواج اولتراسونیک از یکدیگر جدا می گردند.

لیزر لیپولیز برای ازبین بردن بافت چربی که حجم کمی دارد و نیز سطحی هم هستند، مناسب است در حالی که لیپوماتیک قادر به از بین بردن حجم های حدود 2000 سی سی اما در زمان بسیار طولانی خواهد بود.

کاندیدای مناسب لیزر لیپولیز زنان و مردان بالای 18 سال می باشند که دارای وزن مناسبی و ثابتی هستند و چاقی موضعی دارند و بدنشان به رژیم و ورزش جواب نمی دهد.

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستیماموپلاستی )