توصیه های بعد از لیپوماتیک

توصیه های بعد از لیپوماتیک
فروردین ۳۰, ۱۳۹۶

توصیه های بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی نوین برای لاغری محسوب می شود که نتایج چشمگیری را به دنبال خواهد داشت . توصیه های پس از لیپوماتیک از مسائل مهمی ب شمار می آیند که حتما باید برای کسب نتایج مطلوب تر به آن ها توجه شود . توصیه های بعد از لیپوماتیک شامل موارد زیر می باشند .

توصیه های بعد از لیپوماتیک

رژیم غذایی :

در صورتی که از بی حسی موضعی برای انجام لیپوماتیک استفاده شده باشد ، بیمار سریعا می تواند از رژیم غذایی معمول خود استفاده نماید .

پوشیدن گن های فشاری :

افرادی که تحت عمل لیپوماتیک قرار می گیرند بایستی پس از لیپوماتیک ، به منظور تخلیه ی ترشحات و خونابه ها و همچنین برای فرم دهی بهتر ، از گن های فشاری استفاده کنند . بیماران حتما باید توجه داشته باشند که تنها در زمان استحمام اجازه دارند که گن ها را از تن دربیاورند .

مراقبت از زخم :

حتما باید بعد از انجام لیپوماتیک به محل زخم ها توجه شود و محل برش ها را تمیز نگاه داشت تا از بروز عفونت جلوگیری شود .

پرهیز از مصرف آسپرین و دارو های ضد التهاب :

تا چند روز پس از لیپوماتیک باید از مصرف دارو هایی نظیر آسپرین و ایبوپروفن خودداری گردد .

درد و تورم :

بر اثر عمل تخلیه ی چربی ها ، در ناحیه ی مورد نظر تورم و مختصری درد ایجاد خواهد شد و تا چند روز وجود خواهد داشت . به هر میزان که از روش کم تهاجمی تری برای درمان استفاده گردد ، درد و تورم حاصل شده بیشتر وجود خواهد داشت .

خارش :

امکان دارد پس از عمل لیپوماتیک ، در ناحیه ی مورد درمان احساس خارش داشته باشید که امری طبیعی است . برای رفع احساس خارش می توان از دارو های ضد خارش استفاده کرد .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی