تکنیک های تخلیه چربی

تکنیک های تخلیه چربی : یکی از پیشرفت های اخیر در زمینه جراحی لیپوساکشن ،عمل لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک می باشد که در دنیای پزشکی زیبایی از شایع ترین تکنیک های تخلیه چربی و پیکرتراشی به شمار می آید .

در روش لیپوماتیک ، چربی ها به هیچ عنوان حرارت داده نمی شوند بلکه خورد می شوند و  به همین علت پس از لیپوماتیک سوختگی در پوست و چربی ها وجود نخواهد داشت .

در ادامه به موضوع ” تکنیک های تخلیه چربی ” اشاره ای خواهیم داشت .

 

 

تکنیک های تخلیه چربی

 

تکنیک های تخلیه چربی

مشکل ایمنی که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت در روش لیپوماتیک رفع شده است و به علاوه سیستم امنیتی فعال در این روش محافظت از بافت بدن مانند : رگهای خونی ، اعصاب و ماهیچه ها را برعهده دارد .

دستگاه لیپوماتیک به یک میله ی بسیار نازک فلزی مجهز است. در این روش خورد کردن چربی های اضافی توسط همین میله انجام می گیرد به عبارت دیگر وظیفه ی این میله به حرکت در آوردن عناصر و سلول های چربی در زیر پوست می باشد .

میله ی متصل شده به دستگاه لیپوماتیک را کانولا می نامند . جراح برای از بین بردن چربی های  زیر پوست ، نیاز به ایجاد یک شکاف بسیار کوچک بر روی پوست دارد . بعد از ایجاد شکاف بر روی پوست از طریق این شکاف میله را وارد بدن کرده و سلول های چربی را به صورت کاملا فیزیکی و بدون حرارت خورد می کند .

لیپوماتیک برای انجام این کار از یک دستگاه قدرتمند و هوشمند کمک گرفته که به صورت دائمی تمامی علائم حیاتی و موارد لازم برای جراحی را بررسی می نماید .

در این روش هدف ، اغلب كم كردن وزن نخواهد بود بلكه تغيير سايز ، حجم و فرم می باشد . به طور کلی انجام  اين عمل بسيار راحت و بدون عارضه است و نتيجه آن برای فرد بسيار رضايت بخش می باشد .

مراقبت های قبل از تخلیه چربی

  • نیمه شب قبل از این عمل از نوشیدن نوشیدنی ها پرهیز کنید.
  • 2 روز قبل از این عمل از مصرف آسپرین و ویتامین A و مسکن هایی مانند بروفن پرهیز کنید.
  • از 2 ماه قبل از تخلیه چربی سیگار نکشید.
  • شب قبل حمام کنید.
  • 1 ساعت قبل از زمان تعیین شده مطب باشید.

مراقبت های بعد از تخلیه چربی

  • دارو های تجویز شده ی پزشک را تا آخر مصرف کنید.
  • 24 ساعت بعد از این عمل از انجام کار های سنگین پرهیز کنید.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )