دانستنی های لیزر لیپولیز

دانستنی های لیزر لیپولیز
خرداد ۲۹, ۱۳۹۶

دانستنی های لیزر لیپولیز

قبل از اقدام به هر عملی بهتر است در خصوص جراحی مورد نیازتان اطلاعات لازم را کسب کنید، این امر باعث می شود شما در حین عمل یا پس از عمل دچار برخی از اختلالات نشوید، در این مقاله می خواهیم درباره ی دانستنی های لیزر لیپولیز صحبت کنیم.

دانستنی های لیزر لیپولیز

در ابتدا توضیح مختصری درباره ی لیزر لیپولیز خواهیم داد.

لیزر لیپولیز یکی از کم تهاجمی ترین و جدیدترین روش های برای تناسب اندام به شمار می آید. هدف استفاده از این دستگاه برطرف کردن توده های آزار دهنده ی چربی ها در قسمت های مختلف بدن است.

لیزر لیپولیز چیست ؟

تکنیک لیزر لیپولیز یک فناوری غیر تهاجمی است که به کمک کنداکتور به ثبت رسیده است، لیزر سرد به مدت زمان 20 الی 40 دقیقه روی پوست در ناحیه ی تحت درمان قرار می گیرد.

در لیزرلیپولیز اندازه ی سلول‌های چربی به مقدار قابل‌ توجهی کاهش می‌یابد. همین امر باعث بهبود  کانتور بدن می شود.

دانستنی های لیزر لیپولیز:

لیپولیزر یک شیوه درمانی عالی بدون جراحی برای هدف قرار دادن نقاط با چربی اضافه در بدن مثل  پهلوها، دور کمر و باسن باشد. شما می توانید با چند جلسه درمان نتایج قابل‌ توجهی را شاهد باشید.

لیزر لیپولیز چگونه عمل می کند ؟

  • لیزر لیپولیزر یک فناوری کم تهاجمی است که سبب تخریب سلول های چربی می شود.
  • این سیستم لیزر در 31 اکتبر 2006 در سازمان دارو و غذایی آمریکا به تایید رسیده است.
  • لیزر لیپولیز روشی است که طی آن از یک فیبر نوری لیزر داخل بافت ها جهت از بین بردن چربی ها استفاده می شود و در اثر تابش اشعه ی لیزر چربی ها را به صورت مایع از بدن خارج و یا جذب می کند.
  • باید بدانید تمام افراد می توانند از این دستگاه استفاده کنند اما در صورتی که موارد زیر را دارا باشند.
  • حجم چربی : ضخامت چربی باید بین یک تا شش سانتی متر باشد. در صورت کم و یا زیاد بودن مقدار ذکر شده شما کاندید مناسبی برای بهره گیری از این دستگاه نمی باشد.
  • وضعیت پوست بیمار : کسانی مناسب برای این روش هستند که افتادگی شدید و وسیع پوستی نداشته باشند. و اگر دچار افتادگی پوستی هستند، در حد متوسط باشد.
  • وضعیت قوام جداره ی شکم : کسانی که جداره شکمشان شل است (مثل افرادی که بارداری‌های متعددی داشته اند) انجام عمل لیزر لیپولیز به تنهایی برای آن ها پاسخگو نمی باشد و بهتر است از روش ابدومینوپلاستی (سبب تقویت جداره شکم می شود) استفاده کنند.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی