دانستنی های پروتز سینه

دانستنی های پروتز سینه
خرداد ۳۱, ۱۳۹۶

دانستنی های پروتز سینه

در ابتدا قبل از این که مبحث دانستنی های پروتز سینه را شروع کنیم توضیح کوتاهی درباره ی جراحی پروتز سینه خواهیم داد.

دانستنی های پروتز سینه

امروزه تعداد زیادی از خانم ها در سرتاسر جهان، عمل جراحی پروتز سینه را انجام می دهند و در واقع جراحی پروتز به عنوان یکی از شایعترین عمل جراحی زیبایی بر روی پستان ها محسوب می شود.

افراد به دلایل مختلفی از جمله از دست دادن پستان های خود و یا نامتقارن بودن سینه ها و همچنین کامل رشد نکردن سینه و مهم ترین دلیل روی آوردن زنان به پروتز سینه کوچک بودن سینه ی آن ها است.

اگر قصد جراحی پروتز سینه را دارید دانستنی های پروتز سینه را مطالعه کنید.

افراد مناسب جراحی پروتز سینه ؟

کسانی مناسب برای این جراحی هستند که سینه‌ های کوچکی دارند و می ‌خواهند سینه بزرگ ‌تری داشته باشند یا این ‌که در سینه‌ های خود عدم تقارن و اختلاف سایز و اختلاف شکل وجود دارد و همچنین افرادی که بر اثر شیردهی و یا لاغر شدن سینه‌ های شان کوچک و شل شده است.
افرادی نمی توانند این عمل را انجام دهند که بیماری داخلی جدی داشته باشند یا افرادی که  انتظارات غیر معقول و غیرواقعی از این جراحی دارند و همچنین افرادی که سوابق سرطان پستان در افراد فامیل درجه یک و دو آن ها شدید است، به سبب تداخل احتمالی پروتز در تصاویر ماموگرافی بهتر است این عمل را انجام ندهند.

برای پروتز سینه محدوده سنی وجود ندارد و هنگامی که بلوغ سینه و شد آن کامل شده باشد یعنی 18 سالگی به بعد، عمل پروتز سینه قابل انجام است. همچنین در سن های بالا و در سن های پس از یائسگی مشکلی ایجاد نمی ‌کند.

پس از انجام پروتز سینه یک سری مراقبت ها را الزامی است که با رعایت کردن به آن ها می توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

  • پرهیز کردن از آسپرین.
  • پرهیز از الکل.
  • پرهیز از دخانیات.
  • پرهیز از نمک حداقل تا دو هفته.
  • پرهیز از مواد غذایی که ایجاد یبوست می کند.

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی, بادی جت , پروتز سینه )