راه حل رهایی از سلولیت

راه حل رهایی از سلولیت
آبان ۱۸, ۱۳۹۵

راه حل رهایی از سلولیت :

اگر در ناحیه ای از بدن شاهد تجمع بافت چربی باشیم ، اصطلاحا به آن چاقی موضعی و یا به عبارت دیگر سلولیت گفته میشود . سلولیت اصطلاحی میباشد جهت معین کردن توده‌هایی از چربی که اغلب در ران ، باسن و قسمت های تحتانی بدن زنان می‌باشد . در این مقاله اشاره ای به موضوع ” راه حل رهایی از سلولیت ” خواهیم داشت .

 

راه حل رهایی از سلولیتاگر سلولیت ایجاد شود ، در زیر خارجی ترین لایه ی پوست ( اپیدرم )  بخشی از چربی قرار می گیرد و نتیجه آن ، برآمده شدن پوست خواهد شد . این برآمده شدن بدین صورت شکل میگیرد که بافت داخل درم که بافتی پیوندی همانند لانه ی زنبور میباشد ، زمانی که اندازه ی سلول های چربی افزایش خواهد یافت ، این بافت پیوندی در لایه درم تضعیف شده و باعث رشد چربی میشود و در نهایت  پوست ظاهر تو رفتگی و برآمده پیدا خواهد کرد .

به طور کلی عواملی که بر روی داشتن سلولیت ، تاثیر گذار خواهند بود شامل : مقدار چربی بدن ، توزیع چربی که خود تحت تاثیر عوامل ژنتیکی صورت میگیرد ، ضخامت پوست و قدرت اتصال بافت پوست ، میباشند . البته در این میان هورمون های زنانه خود سبب می شوند که زنان بیشتر ، دچار سلولیت شوند . تحقیقات پزشکی نشان می دهد بیشتر از ۸۵% زنان بالای سن بیست سال دارای سلولیت می شوند . سلولیت در مردان به دلیل اینکه مردان دارای پوست ضخیم تری میباشند و به همین دلیل چربی به سختی به قسمت درم پوست فشار آورده و تو رفتگی های ناخوشایند در آن ایجاد می کند.

میتوان گفت کم کردن چند کیلو وزن ،  به حرکت سلولهای چربی در زیر پوست به آرامی میتواند کمک کند و در نهایت منجر به داشتن پوست زیباتر در فرد شود . ۴۰ دقیقه ورزش به صورت نیمه قدرتی و نیمه سرعتی در مدت سه بار در هفته و  رژیم غذایی سالم به طور مثال مصرف : میوه ها  ، دانه های حبوبات ، پروتئین بدون چربی ، فراورده های لبنی بدون چربی یا کم چرب ، سبزیجات ، و روغن های سالم  ، به زنان کمک خواهد کرد  تا ۴ کیلوگرم از وزن چربی و ۳ سانتیمتر از پهلوهای خود را کم کنند و  ۷۰۰ گرم به حجم عضله ی خود اضافه کنند.

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی