زایمان پس از لیپوماتیک

زایمان پس از لیپوماتیک
1 اکتبر 29, 2016

زایمان پس از لیپوماتیک :

یکی از رایج ترین روش های از بین بردن چربی روش لیپوماتیک می باشد. به وسیله ی لیپوماتیک ( زایمان پس از لیپوماتیک ) چربی های اضافه انباشته شده در بدن را می توان تخلیه کرد. مهمترین مزیت روش لیپوماتیک نسبت به سایر روش های رفع چاقی این است که بیمار نیازی به بیهوشی ندارد و عموما به روش بی حسی موضعی انجام می شود. در این روش طی یک جلسه چربی های زیادی را می توان استخراج کرد و نتایج آن بعد از عمل به وضوح قابل مشاهده می باشد. لازم به ذکر است بیمار پس از انجام لیپوماتیک نه تنها با افتادگی و شل شدگی پوست مواجه نمی شود بلکه سلولیت نیز برطرف شده و نتایج و کاهش وزن در وی تا مدت ها پایدار می باشد. در زمینه لیپوماتیک سوالات متداولی از جانب مراجعه کنندگان عزیز مطرح می شود ، یکی از سوالات رایج در این خصوص؛ “زایمان پس از لیپوماتیک” می باشد و بیمار می خواهد بداند آیا پس از انجام این روش در ناحیه شکم و پهلو، امکان زایمان پس از عمل لیپوماتیک وجود دارد؟ در این مقاله ما به بررسی حاملگی و زایمان پس از جراحی لیپوماتیک می پردازیم.زایمان پس از لیپوماتیک
در رابطه با پرسش امکان زایمان پس از لیپوماتیک می گوییم : بله پس از انجام این روش بانوان به راحتی توانایی باردار شدن را دارند به دلیل اینکه برای رفع چاقی به روش لیپوماتیک تنها چربی زیر پوست خارج می شود، و به هیچ عنوان چربی های احشایی (چربی روده و معده و… ) دستکاری نمی شوند؛ در نتیجه لیپوماتیک با بخش داخلی شکم و ناحیه احشا مرتبط نمی باشد. لازم به ذکر است به وسیله ی رژیم و ورزش چربی های ناحیه احشایی را به سادگی می توان از بین برد.
در روش لاغری توسط لیپوماتیک به دلیل اینکه چربی زیر پوستی تخلیه می شود هیچ ارتباطی بین عضلات شکم و لگن وجود ندارد و بانوان محترم پس از گذشت 6 ماه بعد از انجام این روش می توانند باردار شوند و زایمان پس از لیپوماتیک به راحتی امکان پذیر می باشد.
در رابطه با بی نظمی های قاعدگی می توان گفت حدود یک ماه یا بیشتر پس از تخلیه چربی به روش لیپوماتیک، تاخیر یا تسریع در روند قاعدگی ماهانه بانوان امری طبیعی است و این مسئله می تواند برای هر عملی به عنوان عارضه جانبی وجود داشته باشد و جای هیچ گونه نگرانی نیست، ولی در صورت تمایل می توانید با پزشک متخصص خود این مسئله را در میان گذاشته و آگاهی های لازم را از وی کسب نمایید تا به آسودگی خاطر برسید.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی