عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن
1 آذر ۲۰, ۱۳۹۵

عمل لیپوساکشن

به کشیدن و خارج کردن چربی های نامطلوب با استفاده از دستگاه مکنده از طریق سوراخ های کوچک بر روی پوست و یا حتی بدون نیاز به برش جراحی را عمل لیپوساکشن می نامند . در قسمت هایی از بدن چربی های اضافی تجمع کرده اند که به سادگی از بین نخواهند رفت ، جهت رهایی و خلاص شدن از این چربی های تجمع شده عمل لیپوساکشن روش مناسب و خوبی می باشد . اما باید در نظر گرفت که لیپوساکشن راهی جهت درمان چاقی نیست  و به علاوه هیچ گاه  جایگزین رژیم و ورزش نخواهد شد . در لیپوساکشن تنها چربی های لایه عمقی برداشته می شود و نباید چربی های لایه سطحی دستکاری شوند.در صورت رعایت نکردن این نکته موجب بروز ناهمواری در نتیجه عمل خواهد شد .

عمل لیپوساکشن

آمادگی های پیش از عمل :

  • انجام آزمایشات و ارزیابی های پزشکی
  • استفاده از دارو هایی خاص و یا تغییر نحوه ی مصرف داروهای فعلی
  • ترک سیگار حداقل 2 هفته قبل انجام عمل لیپوساکشن
  • پرهیز از مصرف آسپرین و یا دارو های التهابی دیگر برای جلوگیری ازتشدید خون ریزی

مراحل انجام عمل لیپوساکشن :

1.بی هوشی :

به تشخیص پزشک ، تسکین داخل ووریدی ویا بی هوشی عمومی انجام می شود.

  1. برش جراحی:

لیپوساکشن از راه برش های کوچک نامحسوس انجام می شود.

در ابتدا برای کم کردن خون ریزی و آسیب بافتی یک محلول استریل به بیمار تزریق می شود.سپس با استفاده از یک لوله ی تو خالی باریک با عنوان کانولا، از راه برش ها وارد شده و آن را عقب و جلو می کنند که موجب شل شدن چربی های آن قسمت می شود. پس از آن که این چربی ها از محل خود جا به جا شدند با استفاده از مکش که به دستگاه خلاء یا سرنگ اتصال دارند به داخل کانولا کشیده می شوند.

3.پس از لیپوساکشن،بعد از اینکه تورم و تجمع مایع برطرف گردد ،مطلوب شدن شکل بدن واضح نمایان خواهد بود.پس از انجام لیپوساکشن اگر رژیم غذایی مناسب و ورزش داشته باشیم این نتیجه ی مطلوب ماندگار خواهد بود و در صورت عدم رعایت نتیجه تغییر می کند.

دوره ی بهبودی عمل لیپوساکشن :

پس از اتمام عمل ممکن است یک بانداژالاستیک یا یک لباس فشاری روی محل عمل شده بسته  شود که موجب بهتر شدن تورم و فشرده شدن پوست و نتیجه ی بهتر می شود. ضمنا امکان دارد دستور العمل هایی برای مراقبت به شما داده شود که حتما باید رعایت فرمایید. همچنین برای ترمیم شدن زخم و پایین آمدن خطر احتمالی عفونت داروهایی به صورت موضعی و خوراکی توسط پزشک تجویز می شود.به شرایط عمومی بدن هم باید توجه کامل داشت.

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )