عمل لیپولیز

عمل لیپولیز
1 آبان ۱۵, ۱۳۹۷

عمل لیپولیز

چه کسانی قادر به انجام عمل لیپولیز می باشند؟ در سال های اخیر لیپولیز به عنوان یکی از مدرن ترین روش های غیر تهاجمی از بین برنده ی توده های چربی موضعی شناخته شده است.  عمل جراحی لیزر لیپولیز، بدون نیاز به جراحی باز و توسط ایجاد برش بر روی پوست بدن انجام می شود.

لیپولیز با استفاده از ارتعاشات لیزر اولتراسونیک و گرمای ایجاد شده توسط نور لیزر توانسته است سلول های چربی را شکسته و چربی های موضعی را از بین ببرد. نکته حائز اهمیتی که باید به آن توجه کنیم این است که تمامی افراد مراجعه کننده، کاندیدای مناسبی جهت انجام لیپولیز نمی باشند.

در نتیجه اگر انتخاب روش اولیه برای از بین بردن چاقی، صحیح نباشد نتیجه مطلوب و رضایت بخشی به دست نخواهد آمد. در ادامه اشاره ای خواهیم داشت به اینکه چه کسانی قادر به انجام لیزر لیپولیز می باشند :

عمل لیپولیز

لیپولیز

• در هر فرد حجم چربی متفاوت می باشد. کسانی که ضخامت چربی زیر پوست آن ها بین یک الی شش سانتیمتر است، برای انجام عمل لیپولیز کاندید مناسبی می باشند و در مقابل آن کسانی که ضخامت چربی زیر پوست شان بیشتر یا کمتر از 1 الی 6 سانتی متر باشد، برای لاغری و از بین بردن چربی های موضعی به روش لیپولیز کاندیدای مناسبی نیستند.

• بیمارانی که وضعیت پوست آن ها دچار افتادگی کم و یا متوسطی است، می توانند لیزر لیپولیز را انجام دهند. ولی بیمارانی که پوست شان دچار افتادگی شدید و وسیعی است، با انجام لیزر لیپولیز، پوست افتاده و شل تری نسبت به قبل خواهند داشت در نتیجه این افراد بهتر است از روش لیپو ابدومینوپلاستی بهره مند شوند. لیپو ابدومینوپلاستی قادر به حذف پوست اضافه پس از عمل لیپولیز می باشد؛ این عمل سبب جمع شدگی و کشیدگی پوست می شود و نتیجه نهایی آن مطلوب و رضایت بخش خواهد بود.

• بیمارانی که وضعیت جداره شکم آن ها قوام ندارد و شل است ( به طور مثال افرادی که بارداری‌های متعددی را پشت سر گذاشته اند) روش لیزر لیپولیز به تنهایی پاسخگو نمی باشد و توصیه می شود از روش ابدومینوپلاستی برای قوام دادن و سفت کردن پوست شکم خود استفاده کنند.

• افرادی که انتظارات معقول و منطقی برای ازبین بردن چربی موضعی و کاهش وزن خود دارند، کاندید مناسب برای انجام لیپولیز می باشند و اشخاصی که توقعات نامعقول و انتظارات بیش از حد دارند، توصیه می شود از انجام لیپولیز خودداری کنند.

اقدامات قبل از لیپولیز به شرح ذیل می باشد:

  1. بیمار پیش از اقدام به لاغری با این روش آزمایشاتی را که بهترین پزشک لیپولیز تجویز نموده است انجام دهید.
  2. بیمار به مدت دو هفته قبل از پیکرتراشی با لیپولیز از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و غیره استفاده نکند.
  3. به مدت دو هفته قبل از لیپولیز از مصرف الکل و استعمال دخانیات اجتناب کند.
  4. به مدت 8 ساعت قبل از عمل لیپولیز چیزی میل نکرده و ناشتا مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از عمل لیپولیز به شرح ذیل می باشد:

  1. بیمار به مدت دو هفته بعد از انجام لیپولیز از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین ، مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید.
  2. در روز پس از لاغری با لیپولیز استراحت کنید.
  3. داروهایی را که پزشک برای تان تجویز نموده است را به طور مرتب استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از لیپولیز به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

 

عمل لیپولیز

 

عوارض لیپولیز چیست ؟

اغلب افراد در جلسه مشاوره درباره عوارض عمل لیپولیز می پرسند که باید به آن ها بگوییم در صورتی که برای پیکرتراشی با این روش به بهترین پزشک مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت کنید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد.

تنها عیب این روش تورم و کبودی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود.

هزینه لیپولیز چقدره ؟

هزینه عمل لیپولیز با توجه به ناحیه تحت درمان ، دستمزد پزشک ، هزینه آزمایشات و داروها ، هزینه مرکز درمانی (بیمارستان یا مطب )، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )