عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک
آبان ۲۶, ۱۳۹۵

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک جدیدترین روش لیپوساکشن ، ایمن ، موثر و آسان است. در حقیقت دستگاهی پیشرفته برای ساکشن و خارج کردن چربی های تجمع یافته و انباشته شده زیر پوست است ولی دقت عملکرد آن بقدری بالاست که میتوان آنرا کاملا از لیپوساکشن متمایز دانست.

تکنولوژی پیشرفته و قوی به کار رفته در لیپوماتیک به شما اطمینان را می دهد که روش لیپوماتیک که دارای حداقل تهاجم بوده و مورد تائید FDA می‌باشد ، ناراحتی بسیار کمی برای شما ایجاد خواهد کرد .

عمل لیپوماتیک

 

عمل لیپوماتیک از طریق فروکردن یک کانول در یک برش کوچک انجام می‌شود. عمل لیپوماتیک تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود .

فرد بلافاصله پس از درمان از طریق عمل لیپوماتیک قادر به راه رفتن میباشد و همچنین بسته به ناحیه درمان شده، می‌تواند پس از مدت یک الی دو روز  فعالیت‌های سبک انجام داده و به کار خود باز گردد .

چند نکته درباره ی لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک کانول لیپوماتیک از طریق برش‌های کوچک 3 میلی‌متری که ایجاد شده است و به کمک یک مایع سیال ورم ‌کرده به بدن وارد می‌شود .

پزشک متخصص بعد از بی‌حس شدن کامل ناحیه درمان، کانول ارتعاشی لیپوماتیک را که به‌ شکل استراتژیک جهت حذف چربی های اضافی و زیبا سازی دقیق فرم بدن طراحی‌شده است ، فعال میکند .

در این کانولها هیچ گرمایی تولید نمی‌شود و عملکردشان با استفاده از هوا میباشد که این خود به کاهش احساس ناراحتی در بیمار کمک بزرگی خواهد کرد .

 

طول عمل لیپوماتیک به میزان حذف چربی بستگی دارد . کانول در فرکانس 10 هرتز مرتعش می‌شود، و موجب شکستن چربی‌ ها و تخلیه آسان‌تر آن‌ها می‌شود. به دلیل اینکه چربی از طریق همان کانول مکش میگردد ، مدت زمان این عمل کمتر از لیپوساکشن خواهد بود .

همچنین، در روش لیپوماتیک هیچ منبع گرمایی وجود ندارد ، به همین دلیل چربی برداشته‌ شده و تخلیه شده جهت پیوند چربی قابل‌استفاده مجدد است . متقاضیان این روش باید بدانند جراحی لیپوماتیک با نوعی احساس غلغلک همراه میباشد حرکت چرخان ملایم درد را کاهش داده و باعث ایجاد احساس غلغلک خواهد شد .

 

شرایط لازم برای لیپوماتیک

مشکل چاقی و اضافه وزن امروزه در اکثر کشورها وجود دارد ، تعدادی از این افراد نتوانسته اند با رعایت رژیم غذایی و ورزش به چربی های اضافه ای که در بعضی از ناحیه های بدنشان انباشته شده است غلبه کنند .

بنابراین به این اشخاص متخصص زیبایی توصیه می نمایید که از روش های که برای از بین بردن و تخلیه چربی بدن وجود دارند بهره ببرند یکی از این روش ها لیپوماتیک می باشد.

 

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

قبل از اقدام به هر عملی برای گرفتن نتیجه ی مطلوب و دلخواه و همچنین کاهش احتمال خطرات و آسیب های حین عمل، توصیه می شود قبل از انجام هر عملی،چه عمل های درمانی و چه عمل های زیبایی، یک جلسه به مشاوره رفته و یا در سایت های معتبر اطلاعات لازم و ضروری از جمله:

اقدامات قبل از عمل و مراقبت های پس از عمل و همچنین نکته های مهم درباره ی آن عمل را به دست آورید. در این مقاله اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک ، که به عنوان یک دستگاه پیکرتراشی شناخته شده است را توضیح خواهیم داد.

عمل لیپوماتیک لیپوماتیک

امروزه بسیاری از افراد به دلیل کم تحرکی و همچنین مصرف غذاهای چرب و فست فود دچار چاقی و اضافه وزن شده اند.

یکی از راه های خلاص شدن از این مشکل استفاده از دستگاه لیپوماتیک است. که در ادامه ی مقاله درباره ی این دستگاه بیشتر توضیح خواهیم داد و سپس می پردازیم به بحث، اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک .

تعریف دستگاه لیپوماتیک :

دستگاه لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملاً متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های لیپوماتیک، تخلیه چربی همانند روش ساکشن ویا روش لیپولیزر است.

در این روش سلول های چربی، در ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه با اشعه و یا حرارت تخریب شده ( به واسطه ی حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید) و سپس این چربی امولسفیه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود.

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک :

  • قبل از اقدام به عمل انجام آزمایش خون و آزمایش بارداری در خانم ها الزامی می باشد.
  • بررسی از لحاظ سابقه ی بیماری هایی همچون، فشار خون، بیماری های مزمن، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی.
  • خوردن و آشامیدن در 12 ساعت قبل از ممنوع می باشد.
  • یک هفته قبل از عمل استفاده از دخانیات و الکل ممنوع می باشد.
  • داروهایی مانند آسپرین  که سبب رقیق شدن خون می شود نباید پیش از استفاده از دستگاه لیپوماتیک مصرف شود.

پس از جراحی :

استفاده از گن های مخصوص و همچنین داروهای تجویز شده توسط پزشک ضروری می باشد.

تا دو روز مایعاتی از ناحیه ی تحت عمل بیرون می آید، بهتر است بدانید اگر این مایعات به طور کامل و بیشتر تخلیه شوند ورم و کبودی ها زودتر بهبود می یابند پس برای این امر می توانید با ماساژ به طرف پایین به خارج شدن این مایعات کمک کنید.
اگر پیش از خارج شدن کامل این ترشحات سوراخ های ایجاد شده در بدن بسته شود  مایعات در محل مورد نظر انباشته شده و  با برزگ شدن تدریجی قرمزی و درد و ورم بیشتر می شود.

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )