عوارض لیپولیز

عوارض لیپولیز
مرداد ۶, ۱۳۹۵

عوارض لیپولیز

لیپولیز که به روش های مختلفی صورت میگیرد و به معنای شکستن و لیز کردن سلول های چربی موضعی است، امروزه از رایج ترین روش های لاغری موضعی می باشد. در چند سال اخیر که عمل لیپولیز در ایران رواج پیدا کرده، به علت عوارض کم و ریکاوری سریع بیمار و همچنین براوردن دقیق خواسته های بیماران طرفداران زیادی را در کشورمان به خود جذب کرده. از طرفی کم بودن عوارض لیپولیز و نبود عارضه های خطرناک حین عمل و بعد از عمل چه بصورت کوتاه مدت و چه بصورت بلند مدت بر محبوبیت این روش برای افرادی که چربی موضعی دارند افزوده است.

عوارض لیپولیز

 

از آنجایی که لیپولیز را میتوان تقریبا برای تمام نواحی ای که ممکن است زیبایی و تناسب اندام فرد را بهم بریزد انجام داد بحث عوارض ممکن برای لیپولیز مبحث مهمی برای کسانی است که مایل به انجام این عمل میباشند است.

عوارض لیپولیز چیست؟

اگر شما با لیپولیز آشنایی داشته باشید، میدانید که این عمل از طریق سوراخ های بسیار ریزی که در نواحی مورد نظر ایجاد میشود (حدود دو الی سه میلیمتر) انجام میشود. لذا عوارضی بر روی پوست از نظر محل جراحی چندانی ندارد. لازم به ذکر است که این سواراخ ها بعد از گذشت مدتی تقریبا غیر قابل تشخیص از پوست خواهند شد. پس اسکار و زخم جراحی که مسئله ی مهمی در تمام جراحی ها میباشد در لیپولیز به حداقل ممکن میرسد. مسئله ی مهم بعدی افتادگی پوست است که اگر فرد چربی بسیار زیادی در نواحی مورد نظر نداشته باشد جای نگرانی نیست چرا که با تقویت پوست چه در حین عمل و چه پس از عمل پوست حالت طبیعی خود را حفظ میکند و به زیبایی فرد لطمه ای وارد نمیشود. بیمار پس از مدت کوتاهی مثل چند ساعت و پس از آموزش های لازم مرخص میشود. ترشحات بدن بیمار از سوراخ ها بعد از دو الی سه روز قطع شده و بیمار میتواند چند روز بعد از لیپولیز به زندگی روزمره خود بازگردد.

همانطور که مشاهده میشود عوارض لیپولیز چندان زیاد نیست و بجز کمی کبودی و قرمزی که قابل پیش بینی است عارضه ی خاص دیگری بیمار را تهدید نمیکند.

اگر میخواهید از هزینه ی لیپولیز مطلع شوید به مقالات اختصاصی ما رجوع کنید.

به شما پیشنهاد میشود از مطالب بسیار مفید مقالاتی چون لیپولیز چیست؟ و لیپولیز شکم چگونه انجام میشود؟ مراجعه نمایید.

 

دکتر حمید رضوانی – متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی