قیمت پیکرتراشی

قیمت پیکرتراشی
سپتامبر 11, 2018

قیمت پیکرتراشی

بسیاری از افراد که از داشتن اضافه وزن و چربی در بدن خود ناراضی هستند و قصد انجام پیکرتراشی را دارند معمولا در جلسات مشاوره درباره قیمت پیکرتراشی سوال می کنند.

باید بگوییم که برای قیمت پیکرتراشی نمی توان مبلغ دقیقی را قبل از معاینه اعلام کرد چرا که قیمت آن به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله:

  • دستمزد پزشک که با توجه به میزان مهارت و دانش او تعیین می شود.
  • محل پیکرتراشی بیمارستان یا مطب
  • روش انتخابی برای پیکرتراشی که شامل لیپوماتیک ، اولترازد ، لیپولیز ، اولتراسونیک ، ابدومینوپلاستی و غیره می شود.
  • هزینه آزمایشات تجویز شده توسط پزشک
  • هزینه داروها
  • ناحیه تحت درمان و غیره.

نکته ای که در قیمت پیکرتراشی باید به آن توجه کنید این است که به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی مراجعه نکرده و هر روش پیکرتراشی را انتخاب نکنید وابتدا درباره آن ها تحقیق کنید.

 

قیمت پیکرتراشی

 

انواع روش های پیکرتراشی به شرح ذیل می باشد:

لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش ایمن و مقرون به صرفه می باشد که در آن چربی های به صورت سالم از بدن تخلیه شده و در صورت نیاز در ناحیه های دیگر تزریق می شود.

در این روش کمپرس هوای فشرده را به میله ای به نام کانولا منتقل می کند و باعث ایجاد حرکات نوسانی در آن ناحیه شده و باعث جدا شدن چربی ها می شود.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک روش تهاجمی می باشد، این روش برای کسانی استفاده می شود که در ناحیه شکم دچار افتادگی پوست شده و چربی زیادی در این ناحیه دارند که با جراحی ، پوست افتاده بریده می شود و چربی های موجود در آن ناحیه تخلیه می شود.

اولترازد

از دیگر روش های پیکرتراشی می توان به اولترازد اشاره کرد که می توان گفت جزء روش های غیر تهاجمی محسوب می شود، در این روش دستگاه اولترازد بر روی ناحیه تحت درمان قرار می گیرد و در داخل سول های چربی فشار منفی ایجاد می کند.

سلول های به دلیل اینکه نمی توانند فشار منفی ایجاد شده را در تحمل کنند منفجر می شوند و به این ترتیب چربی ها از بین می روند و با استفاده از ساکشن چربی ها از بدن خارج می شود.

سرعت از بین بردن چربی ها با این روش بسیار بالا بوده و قابلیت شش تکه کردن شکم وجود دارد.

 

 قیمت پیکرتراشی

 

لیپولیز

در این روش پزشک یک کانولای بسیار ظریف را که دارای فیبر نوری می باشد داخل بافت چربی می کند و این کانولا انرژی را به سلول های چربی منتقل می کند و باعث تخریب و نرم شدن بافت چربی می شود.

در این نوع روش لاغری همچنین کلاژن سازی و الاستین پوست نیز اتفاق می افتد.

لیپوست

در روش لاغری با لیپوست از تکنیک T.L.A جهت تزریق محلول تامسونت به صورت یکنواخت در بافت چربی استفاده می شود و پس از آن با سکشن و ویبرشن به صورت همزمان تخریب چربی انجام می گیرد.

این روش پیکرتراشی نیازی به بیهوشی نداشته و در مطب انجام می شود.

به این نکته توجه کنید که انتخاب روش درمانی را به پزشک بسپارید تا او با توجه به وضعیت شما و ناحیه تحت درمان بهترین روش را انتخاب کند.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )