لیزر لیپولیز چیست ؟

لیزر لیپولیز با تخریب کردن سلول های چربی از طریق ایجاد گرما باعث تحریک پوست و سفت شدن آن می شود ، به همین دلیل لیزر لیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی شناخته شده است ، در مطالب زیر به شما کامل توضیح خواهیم داد ، لیزر لیپولیز چیست ؟ ، و چه کسانی می توانند از آن استفاده کنند :

 

لیزر لیپولیز چیست ؟

 

لیزر لیپولیز در 31 اکتبر 2006 در سازمان دارو و غذای کشور آمریکا ( FDA ) به ثبت و مورد تایید متخصصان رسید .

این روش جهت بر طرف کردن چاقی ، از یک فیبر نوری لیزر داخل بافت ها استفاده می کند که با تابش اشعه لیزر چربی ها را به صورت نیمه مایع در می آورد که این چربی ها به راحتی در 1 جلسه ی ، یک الی سه ساعته جذب بدن و یا از بدن خارج می شود .

با دستگاه لیزر لیپولیز لایه ی سطحی و زیرین پوست نیازی به لیپوساکشن ندارد و بر خلاف دستگاه لیپوساکشن سطح پوست را دچار ناهمواری نمی سازد و در نتیجه پوست بدن صاف و یک دست می شود . لیزر لیپولیز پوست را محکم ، سفت و جمع میکند و بر خلاف لیپوساکشن نیازی به جراحی مجدد برای جمع کردن پوست ندارد .

لیزر لیپولیز برای افرادی که دچار چاقی متوسط و خفیف هستند مناسب بوده و بعد از انجام آن نیازی به جراحی مجدد نداشته ، ولی در افرادی که دچار چاقی شدید هستند ، علاوه بر این که باید از لیزر برای سطح پوست استفاده کنند ، باید لایه های عمیق پوست را با جراحی دیگر تخلیه کنند .

افرادی که می توانند از لیزر لیپولیز استفاده کنند ، کسانی هستند که حجم چربی آن ها بین 1 تا 6 سانتی متر باشد ، دچار افتادگی شدید پوستی نباشند ، قوام جداره ی شکمشان سفت باشد .

با دانستن یک سری از اطلاعات راجع به لیزر لیپولیز می توانید بفهمید کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر .

 

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی