لیپوساکشن

لیپوساکشن یک نوع عمل جراحی زیبایی است که طی آن چربی از نواحی مختلف بدن برداشته میشود.

لیپوساکشن

 

کدام نواحی را میتوان لیپوساکشن کرد؟

این چربی ها از انواحی شکم، ران‌، باسن، گرد‌ن، د‌ست‌ها، عانه و جاهای د‌یگری از بد‌ن از طریق یک کانول یا آسپیراتور برد‌اشته می‌شود‌. اگرچه میتوان با ورزش و رژیم غذایی به از دست دادن چربی کمک کرد ولی گاها بعضی از رسوبات چربی ممکن است به این تلاش ها نتیجه ندهند.
در این شرایط است که استفاده از لیپوساکشن میتواند بسیار مفید باشد.

میزان چربی خارج شده در لیپوساکشن چقدر است؟

عمل لیپوساکشن بر خلاف باور عمومی یک جایگزین برای برای ورزش و تغذیه ی مناسب نیست بلکه روشی است برای شکل دادن به بدن و تناسب اندام. در لیپوساکشن میزان چربی برداشته شده از بدن بسته به شرایط بیمار و تشخیص پزشک متفاوت است اما به طور میانگین میزان چربی برداشته شده از بدن کمتر از پنج الی هفت کیلوگرم است. اگرچه عوامل بسیاری میتواند میزان چربی خارج شده از بدن را در یک جلسه تعیین کند.

از طرفی زیاده روی در برداشت چربی و ساکشن شدن بیش از حد میتواند عواقب منفی زیادی نظیر برجستگی پوستی و یا ایجاد دندانه در پوست به دنبال داشته باشد.

چه کسانی کاندید لیپوساکشن هستند؟

همانطور که پیش تر گفته شد این عمل جایگزین ورزش، رژیم غذایی و تحرک نیست. در نتیجه افراد باید دارای شرایطی برای لیپوساکشن باشند. این شرایط عبارتند از:

بالای 18 سال سن

سلامت عمومی بدنی

نباید دچار مشکلات قلبی باشند

چار عفونت و دیابت نباشند.

 

روش معمول برای این عمل بدین صورت است که یک کانولا ی کوچک از طریق یک برش چند میلی متری وارد میشود. این کانولا که به دستگاه مخصوصی متصل است توسط جراح در لایه های چربی جلو و عقب کشیده میشود که این کار باعث جدا شدن سلول های چربی از یکدیگر میشود. سپس بوسیله ی ساکشن آنها را از بدن خارج میکند.

 

در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی، متد ها و ورژن های جدیدی از لیپوساکشن رونمایی شده اند. امروزه اغلب از عمل های لیپولیز و لیپوماتیک استفاده میشود که شما میتوانید با مراجعه به مقالات اختصاصی دکتر رضوانی از جمله لیپولیز چیست؟ ، لیپوماتیک چیست؟ و ناگفته های لیپولیز مراجعه نمایید. در ضمن برای اطلاع از هزینه های عمل تناسب اندام میتوانید از مقاله ی هزینه ی لیپولیز استفاده کنید.

در ضمن پیشنهاد میشود برای اطلاعات بیشتر از مشاوره ی رایگان ما استفاده کنید.

 

دکتر حمید رضوانی – متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی