لیپولیز ران

یکی از رایج ترین ناحیه های انجام لیپولیز در متقاضیان ، اندام تحتانی شامل لیپولیز ران پا می باشد که این ناحیه مستلزم بکارگیری ظرافت های تکنیکی خاص در پیکر تراشی می باشد. اکثر متقاضیان آسیایی و همچنین ایرانیان (به خصوص بانوان ) خواهان داشتن ، ران لاغر و خوش فرم می باشند که پزشک متخصص جراحی پلاستیک متقاضیان را در انتخاب بهترین روش درمانی برای رسیدن به نتیجه مطلوب و داشتن پاهایی متناسب راهنمایی خواهد کرد.لیپولیز ران

یکی از پركارترين جراحی های لیپولیز ، لیپولیز ران پا می باشد. هر یک از ران پاها به چهار ناحیه تقسیم می شود که شامل جلو، پشت ، خارج و داخل ران پا می باشد. تجمع چربي داخل زانو یکی از متداول ترین مشكلات متقاضيان ليزر ليپوليز ران می باشد. دو پارامتر جنسیت و نژاد تعیین کننده ی میزان تجمع بافت چربي در نواحي مختلف ران ها می باشد که در لیزر لیپولیز ران پا تاثیر گذار میباشد به این ترتیب که تناسب اندامی در فرد وجود ندارد و در بالا تنه و پایین تنه فرد تجمع بافت چربی متناسب نمی باشد ؛ یعنی فرد به طور کلی چاق اطلاق نمی شود ولی دارای ران های درشت و قطوری می باشد. با استفاده از روش لیپولیز ران پا بافت چربی به صورت موضعی تخلیه شده و رفع سلولیت صورت می گیرد؛ این امر به خصوص در ناحیه خارجی ران ، در پیکر تراشی و تناسب اندامی ران پاها تاثیر به سزایی خواهد داشت . علاوه بر آن دقت و مهارت پزشک جراح لیپولیز ران و ساق پا در قرینه سازی اندام هایی نظیر ران پا ، ساق پا و بازو ها برای کسب نتیجه مطلوب، نقش مهمی دارد.

استفاده از روش هایی نظیر امواج ماورا صوت در پیکرتراشی ران پا موفقیت آمیز نمی باشد زیرا به دلیل نزدیک بودن پوست به عضله و فضای کم موجود ، این تکنیک قابل استفاده نخواهد بود. امروزه با بکارگیری این روش ، تحول عظیمی در متناسب و قرینه سازی ران ها به وجود آمده است ؛ به دلیل اینکه استفاده از فيبر نوری ليزر با قطر 600 الی 400 ميكرون و شعاع یک الی دو میلیمتر تخريب بافت سلوليت را فراهم کرده است.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی