نکات مهم ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک روش جراحی برای درمان چاقی میباشد که امروزه از آن استفاده میگردد . ممکن است این درمان در کنار روش های دیگر نظیر ساکشن استفاده شود . به طور کلی ابدومینوپلاستی برای افرادی که بسیار چاق می باشند و پوست افتاده ای دارند و همچنین با ورزش کردن و سایر روش ها درمان نمی شوند به عبارت دیگر برای آنها موثر و کارساز نمی باشد به کار گرفته میشود . در ادامه به نکات مهم ابدومینوپلاستی و همچنین استفاده از این روش در درمان چاقی افراد نیز می پردازیم .

 

نکات مهم ابدومینوپلاستی

 

در عمل جراحی ابدومینوپلاستی چربی هایی که توسط ساکشن و جراحی از بدن خارج می شود برگشت پذیر نخواهند بود . به این دلیل که در افراد بزرگسال چربی ها قدرت تقسیم پذیری خود را از دست می دهند و با کمی پرهیز غذایی و وزرش کافی نتیجه مطلوب به دست می آید و چربی ها دیگر باز گشت پذیر نخواهند بود .

باید توجه کرد که داروهای ضد انعقاد خون نظیر آسپیرین حداقل دو هفته قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی نباید استفاده شوند .

عمل ابدومینوپلاستی موجب سفتی شکم می شود زیرا در این روش ، پزشک عضلات را می کشد و بعد می دوزد و همین امر موجب سفتی شکم خواهد شد .

برای خانم هایی که به دفعات متعدد دچار بارداری شده اند و افتادگی شکم دارند عمل ابدومینوپلاستی کامل بسیار مناسب خواهد بود  .

نکات مهم ابدومینوپلاستی :

افرادی که برای انجام این عمل تصمیم میگیرند باید دارای شرایط مساعدی باشند که پزشک آنها این مورد را تعیین خواهد کرد ، به عبارت دیگر یکسری افراد باید قبل از انجام این عمل اطلاعات کافی را بدست بیاورند و با توجه به وضعیت جسمانی خودشان تصمیم به انجام این عمل بگیرند. این افراد باید قبل از عمل حتما چکاپ کامل مانند نوار قلب ، رادیوگرافی قفسه سینه و آزمایشات کامل خون را انجام دهند  .  این دسته از افراد شامل موارد زیر میباشند :

  • افرادی که دچار ناراحتی های قلبی ، بیماری های ریوی ، مشکلات دیابتی شدید می باشند .
  • خانم هایی که تصمیم به بارداری دارند .
  • افرادی که مقدار چربی بدن آنها خیلی زیاد نمی باشد .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )