نکات مهم پس از لیپوماتیک

نکات مهم پس از لیپوماتیک
مهر ۶, ۱۳۹۵

نکات مهم پس از لیپوماتیک

رسیدن به نتیجه دلخواه بعد از عمل لیپوماتیک مسلما نیازمند رعایت نکات مهم پس از لیپوماتیک نیز میباشد. در این مقاله به نکات مهم پس از عمل اشاره خواهیم کرد و آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکات مهم پس از لیپوماتیک
رعایت چه نکاتی پس از انجام لیپوماتیک روند درمان را بهبود خواهد بخشید؟
پس از انجام عمل لیپوماتیک شخص با رعایت نکاتی مهم میتواند درمان خود را بهبود بخشد و نتیجه مطلوب را مشاهده نماید. شخص مورد نظر بعد از لیپوماتیک ضروری است در چند ساعت اول استراحت مطلق نماید و به مدت زیاد در حالت 90 درجه ننشیند . نشستن فرد بعد از عمل امری بسیار مهم تلقی میشود.
مصرف مواد غذایی چرب و پرنمک میتواند باعث تورم شود ، از مصرف این نوع غذا ها اجتناب کنید.
پس از عمل فرد باید دقت نماید به مدت لازم استراحت کرده و فشار را از خود دور نماید ، این استراحت برای یک روز کافی میباشد و بعد از آن میتواند پیاده روی را شروع و در روزهای بعد این روند را به صورت منظم ادامه دهد. شروع انجام ورزش توسط پزشک بعد از یک ماه توصیه میشود.
نکته مهم دیگری که بر روی آن تاکید فراوانی خواهد شد پوشیدن گن مناسب است. پوشیدن مداوم گن مناسب تا یک روز پس از متوقف شدن مایعات تخلیه شده از بدن ادامه داشته باشد و توصیه پزشک پوشیدن مداوم گن به مدت ۳ ماه نیز خواهد بود و فقط در زمان استحمام و یا شستشوی گن آنرا خارج کرده و پس از خشک شدن مجدد آنرا بپوشید.
در هنگام استحمام با ماساژ دادن ناحیه عمل به طرف پایین به تخلیه مایعات نیز کمک نمایید، هر چه این مایعات بیشتر خارج شوند کبودی و تورم کمتری ایجاد خواهد شد. در 24 تا 48 ساعت ابتدایی مقدار تخلیه این مایعات بیشتر است ، دفع این مایعات تا مدت زمان 5 روز نیز طبیعی بوده. اگر این مایعات در بدن باقی بمانند منافذ پوست بسته خواهند شد و باعث ایجاد درد و افزایش سایز نیز میشوند. سعی کنید در این مدت ، داروهای تجویز شده توسط پزشک سر زمان مشخص خود مصرف شوند.
برای مشخص شدن نتیجه لیپوماتیک مدت زمان 6 ماه لازم است . در این میان بعد از گذشت 8 هفته ورم ها از بین رفته و به مرور زمان نتیجه قابل مشاهده است. شخص میتواند با ماساژ دادن به وسیله لوسیون در امر کاهش ورم نقش داشته باشد.
جهت جلوگیری از تورم ، در هنگام شب و در صورت امکان در روزها پاهای خود را بالاتر از سطح بدن خود قرار دهید این امر باعث کاهش تورم میشود.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی