نکات مهم پس از لیپوماتیک

نکات مهم پس از لیپوماتیک
آذر ۲۹, ۱۳۹۷

نکات مهم پس از لیپوماتیک

رسیدن به نتیجه دلخواه بعد از عمل لیپوماتیک مسلما نیازمند رعایت نکات مهم پس از لیپوماتیک می باشد. در این مقاله به نکات مهم پس از آن اشاره خواهیم کرد و آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پیکرتراشی با لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش از بین بردن چربی به صورت موضعی می باشد که امروزه بسیار کاربرد دارد.

در روش لیپوماتیک از امواج اینفراسونیک برای ارتعاش و نوسان ثابت حول محوری اتصال میان سلول های در ناحیه مورد نظر از بین رفته و منجر به تخریب آن ها می شود.

به این نکته مهم توجه کنید که در روش لیپوماتیک چربی ها آسیب نمی بینند و مجدد پس از خارج شدن از بدن قابل استفاده می باشند.

مزایای لیپوماتیک نسبت چیست؟

 • در این روش چربی ها در زیر پوست به طور یکنواخت از بین می روند.
 • دوره نقاهت در این روش پیکرتراشی کمتر می باشد.
 • جمع شدن پوست در این روش نسبت به سایر روش های ساکشن بهتر می باشد.
 • احتمال آمبولی در این روش بسیار کم می باشد و تا کنون گزارش نشده است.
 • خستگی و کوفتگی در این روش نسبت به سایر روش ها کمتر می باشد.
 • نیازی به بستری شدن بیمار نمی باشد.

 

نکات مهم پس از لیپوماتیک

نکات مهم پس از لیپوماتیک به شرح ذیل می باشد:

 1. پس از انجام پیکرتراشی با لیپوماتیک شخص با رعایت نکاتی مهم میتواند درمان خود را بهبود بخشد و نتیجه مطلوب را مشاهده نماید.
 2. شخص مورد نظر بعد از لیپوماتیک ضروری است در چند ساعت اول استراحت مطلق نماید و به مدت زیاد در حالت 90 درجه ننشیند، نشستن فرد بعد از عمل امری بسیار مهم تلقی می شود.
 3. مصرف مواد غذایی چرب و پرنمک می تواند باعث تورم شود، از مصرف این نوع غذا ها اجتناب کنید.
 4. پس از عمل فرد باید دقت نماید به مدت لازم استراحت کرده و فشار را از خود دور نماید، این استراحت برای یک روز کافی می باشد و بعد از آن می تواند پیاده روی را شروع و در روزهای بعد این روند را به صورت منظم ادامه دهد. شروع انجام ورزش توسط پزشک بعد از یک ماه توصیه می شود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

 1. نکته مهم دیگری که بر روی آن تاکید فراوانی خواهد شد پوشیدن گن مناسب است، پوشیدن مداوم گن مناسب تا یک روز پس از متوقف شدن مایعات تخلیه شده از بدن ادامه داشته باشد و توصیه پزشک پوشیدن مداوم گن به مدت ۳ ماه نیز خواهد بود و فقط در زمان استحمام و یا شستشوی گن آنرا خارج کرده و پس از خشک شدن مجدد آنرا بپوشید.
 2. در هنگام استحمام با ماساژ دادن ناحیه عمل به طرف پایین به تخلیه مایعات نیز کمک نمایید، هر چه این مایعات بیشتر خارج شوند کبودی و تورم کمتری ایجاد خواهد شد.
 3. در 24 تا 48 ساعت ابتدایی مقدار تخلیه این مایعات بیشتر است ، دفع این مایعات تا مدت زمان 5 روز نیز طبیعی بوده. اگر این مایعات در بدن باقی بمانند منافذ پوست بسته خواهند شد و باعث ایجاد درد و افزایش سایز نیز میشوند. سعی کنید در این مدت ، داروهای تجویز شده توسط پزشک سر زمان مشخص خود مصرف شوند.
 4. برای مشخص شدن نتیجه لیپوماتیک مدت زمان 6 ماه لازم است . در این میان بعد از گذشت 8 هفته ورم ها از بین رفته و به مرور زمان نتیجه قابل مشاهده است. شخص میتواند با ماساژ دادن به وسیله لوسیون در امر کاهش ورم نقش داشته باشد.
 5. جهت جلوگیری از تورم ، در هنگام شب و در صورت امکان در روزها پاهای خود را بالاتر از سطح بدن خود قرار دهید این امر باعث کاهش تورم می شود.

 

نکات مهم پس از لیپوماتیک

 

هزینه لیپوماتیک چقدر می باشد؟

هزینه لیپوماتیک با توجه به دستمزد بهترین پزشک ، ناحیه تحت درمان ، هزینه آزمایشات و جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

به این نکته مهم توجه کنید برای انجام لیپوماتیک به یک پزشک مجرب مراجعه نمایید و نمونه کارهای او را مشاهده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر حمید رضوانی می توانید به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )