پیکرتراشی چیست

پیکرتراشی چیست : پیکرتراشی یکی از جدید ترین روش های از بین بردن چربی در نواحی مختلف بدن می باشد، روش های متفاوتی برای پیکرتراشی وجود دارد که جراح با توجه به شرایط مختلف بیمار از جمله مقدار چربی ، وزن و عوامل دیگر یکی از این روش ها یا ترکیبی از آن ها که بهترین نتیجه را داشته باشد، انتخاب می کند.

پیکرتراشی با لیپولیز

در این روش به کمک امواج لیزری یا اولتراسونیک چربی های بدن تجزیه و سپس به بیرون ساکشن می شود، این تکنیک مناسب افرادی است که دارای چاقی خفیفی هستند.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

در روش پیکر تراشی با لیپوماتیک از امواج اینفراسونیک برای تخریب چربی ها استفاده می شود و پس از آن چربی ها از بدن فرد خارج می شود. از مزیت های روش لیپوماتیک نسبت به روش لیپولیز قابل استفاده بودن چربی ها در سایر نقاط بدن برای حجم دهی می باشد.

پیکر تراشی با بادی جت

یکی از جدید ترین روش های پیکرتراشی ، بادی جت یا پیکرتراشی با آب می باشد که در این تکنیک به وسیله قدرت آب چربی ها از بین می رود، این روش نسبت به لیپوساکشن دارای نتایج بلند مدت و عوارض کمتری می باشد.

 

پیکرتراشی چیست

 

پیکرتراشی با اولترازد

در این تکنیک دستگاه با سرعت بالا به وسیله امواج HIFU حجم زیادی از چربی ها را تخلیه کرده و همزمان می تواند لیفت پوست انجام دهد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که در مدت کمی فشار منفی در سلول ها به وجود آورده و سلول های چربی منفجر می شوند که باعث از بین رفتن سلول های چربی در ناحیه مورد نظر می شود.

پیکرتراشی باابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی که نام دیگر آن عمل جراحی شکم می باشد برای از بین بردن چربی های پهلو و اطراف شکم انجام می شود.

در سایر روش های جراحی شکم ، معمولا پس از جراحی در پوست فرد چین و چروک های زیادی به وجود می آید، اما در این تکنیک شکم پس از عمل صاف و بدون چین و چروک می باشد.

عوارض پیکرتراشی چیست ؟

عوارض پیکرتراشی لاغری شامل احساس تورم و درد می باشد که به صورت موقتی بوده و پس از چند روز برطرف می شود.

هزینه پیکرتراشی چقدر می باشد ؟

هزینه پیکرتراشی برای همه ی افراد یکسان نمی باشد و فرد باید به صورت حضوری به کلینیک مراجعه نماید تا جراح پس از معاینه دقیق و مشخص شدن روش پیکرتراشی بتواند تعیین برآورد هزینه را انجام دهد.

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستیماموپلاستی )