چگونگی لیپولیز

در ابتدا قبل از بحث درباره ی ” چگونگی لیپولیز ” بهتر است چند نکته که تمام پزشکان قبل از جراحی ها توصیه می کنند گفته شود.

چگونگی لیپولیز

قبل از اقدام به هر عملی ( چه عمل های درمانی و چه عمل های زیبایی ) توصیه می شود برای به دست آوردن اطلاعات لازم و ضروری از جمله ( مراقبت های پس از عمل و اقدامات قبل از عمل ) یک جلسه مشاور رفته و یا در سایت های معتبر، اطلاعات لازم را خوانده و به آن عمل کنید. این کار باعث می شود عارضه های احتمالی در حین عمل و یا پس از عمل کاهش یابد. در ادامه ی مقاله می پردازیم به توضیح درباره ی دستگاه لیپولیز.

دستگاه لیپولیز چیست ؟

امروزه روش جراحی با دستگاه لیپولیز به عنوان کم تهاجمی ترین دستگاه شناخته شده است که به واسطه ی آن سلول  های چربی تخریب شده و در پایان به دلیل گرما اثر سفت کنندگی بر روی پوست ایجاد می کند. سیستم لیپولیز در 31 اکتبر 2006 در سازمان غذا و  داروی کشور آمریکا به ثبت و تایید رسیده است. چگونگی لیپولیز را در مطالب پایین شرح داده ایم.

چگونگی لیپولیز :

لیپولیز روشی است که به وسیله ی فیبر نوری لیزری داخل بافت های چربی می شود و با تابش اشعه ی لیزر چربی ها را تخریب کرده و به صورت مایع از بدن تخلیه و یا جذب می کند.

 ليپوليز تحت بي حسي موضعي انجام مي شود و يك جلسه آن به مدت 1 تا 3 ساعت طول مي كشد

با استفاده از دستگاه ليپوليز ، لايه سطحي و زير پوست به هيچ وجه نيازی به ليپوساكشن ندارد و در نتيجه سطح پوست بر خلاف ليپوساكشن ناهمواري پيدا نمي كند در نتيجه صاف و يكدست است و علاوه برآن بر خلاف ليپوساكشن پوست سفت شده و جمع مي شود.
اين روش در چاقي هاي خفيف و متوسط كاملا كافي مي باشد و ديگر نيازي به ليپوساكشن نمي باشد ولي در چاقي هاي شديدتر در حاليكه در لايه سطحي فقط از ليزر استفاده ميشود، در لايه عميقي علاوه بر ليزر نياز به تخليه چربي ها هم مي باشد..

 

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی